Někdo řekne kouzlo nechtěného, jiný bude mluvit o karmě. Každopádně platí, nikdy nevíš, co se kde na tebe šije, zkrátka kdo nemáš zametíno před svým prahem, neřeš bahno na sousedově rohožce :D
Jsou Vááááááááááááááánnnnnnooooooooooooooocccccccccéééééééééééé.
Není jednoduché mezi záplavou všech těch rozněžnělých sračiček najít opravdu hodnotné skladby o Vánocích. Jejich hodnota spočívá v tom, že si neberou servítky.
Jenže to neznáte Haditlampače, sedne ke kompjútrům a vypátrá všecky podstatné antivánoční písničky, všech pět (+ jedna), co je kdo v Česku poskládal.
Těžko říct, proč tak ti neznaježíšci učinili. Možná na obranu proti záplavě kýče, linoucího se touhle dobou z reproduktorů v celé širé české zemi.
Jako první antivánočku uvádím skladbu z elpíčka Ing. Moravce a jeho přátel, říkali si tehdá Hagen Baden a vymysleli todlenc:
Dobře až chvalitebně ne li na výbornou se s tématem Vánoc poprali syn Haškologa
a vnuk Trautenberka.
Neušetřili žádnou ze všech těch Lunetik, Tejk Det, Vandirekšn, Bekstrýtbojs a mnohých dalších koksem (pervitinem) a mamonem rozprášench chlapeckých skupin.
Rozhodně a rázně se vypořádali i s otázkou karlogotovské vánočkovské poetiky, tenorový terorista Vojtěch mířil přesně a neomylně, podporován recesistickou zvrhlostí svých kolegů z další přiteplené, koksem a penězi rozeštvané boys grupy Najtvork. Z refrénu písně mám dodnes erekci pozitivní vibraci.
Žije v Česku jeden gey, kterému to manželství osob stejného pohlaví přeji jako málokomu. Ano, je to onen psychopat s trvalou, neuvěřitelný znásilňovač české řeči, nesvatý neznaboh neznaježíšek. Tím chlapcem je sám MC Gey. Všichni hopeři z velkých měst a malých vesnic si ho pouští každý rok, každoročně prostě. Prostě pokaždé na Vánoce.
Tady je:
Suchánek je nomen omen, humor vyprahlej a trapnej tak, až se na to nedá koukat, nelubrikován. Má ale sem tam dobrý chvilky, to když ho někdo obsadí do něčeho dobrýho. Někdy se obsadí do něčeho dobrýho i on sám a vezme k tomu dalšího trapáka, svýho kámoše Genzera. Genzer je Suchoše mnohem trapnější, ale i ten má někdy světlou chvilku a trapným není. Zásluhou těchto dvou trapáků nevznikl jeden z nejlepších antivánočních songů v Praze a okolí, protože vznikl zásluhou hitmejkra Ledka Janeckého, právem hrdého otce snoubordistky.
A máme tu zlatý břeh večera, takový gold šroub všech pěti českých antivánočních popěvků.
Vašek Koubek, nezařaditelná osobnost české hudební scény.
Tohle je Píseň písní adventního bujení, té rakoviny lásky, dárků, salátů, blikajících řetízů, televizního čumění, kaprů, klobás, řízků, cetek a jinejch stromečků, novejch mobilů, parfémků, plastovejch hraček z Číny, zakončované uprděným (to víš, majonéza) tlapkáním ateistů a gnostiků na Půlnoční - což bejval docela zajímavej vánoční song, kterej ale mi dokonale zhnusnul tím zkolovrátkováním a profanací - JEDU DOMŮ POTRATIT (jak mám rád projekt, co pomohl Václavu Neckářovi zpátky do života, jak mám rád Lojzíka Nebela, tak tuhle umakartovou hymnu srdíčkovou NÉÉÉÉÉÉÉÉÉ).
Prdel je, že ho fakt zasedla prdelí. Teda ona to moc prdel není, taková prdelní smrt. Kdo ví, co všechno cítil, jestli její prdel, pak mu nebylo a není co závidět... Prakticky se v této obézní kauze ukázal efekt kudlanky nábožné, leč tahle bezbožná (kudlanka) hromada tuků ZAVRAŽDILA ČLOVĚKA jen to křuplo. On, zaprdelenej, by tak mohl přispět ke kampani #MeToo, jakože násilí je hnus, jak na ženách, tak na mužích. Jenže nepřispěje, je mrtvej, protože byl moc hubenej a hodně tupej, když s takovým kusem žil :( Dost už prdele, černýho humoru trapnýho, tady zemřel člověk, tady není pro prdel místo! PS Kdyby to byla profesí učitelka, bylo by to o fous jiný, dalo by se konstatovat, že si na něj prostě ZASEDLA.
Blaze Lazer dává reminiscenci na #Devadesátky, kdy jistá kanaďanska se vozila v autu a udělala elpíčkovej majstrštyk, do tej doby ji nikdo neznal...
Krom toho je Vikingova nová songofka kapitální, mě teda bere už jen to, že je tam silnice (kde domov můjovská krajina) a někam se jede, klip je cajk roadka.
Do toho pěkný kytarový pozadí, lehounký popěvek - storka- a hlavně MELODIE!
Celkovvej sound je tuze jasný písňový poselství o pohodě.
Ona totiž nám po tom vyjebaným miléniu v Čechii nějak chybí ta, POHODA!
Na rozdíl od tlampačovského blogového a sociál síťového počinu se jménem Hasičárny, který se dostal nejvýše do časopisu pro dobrovolné hasiče (ale mě to potěšilo, ne že ne :) ), se Jan Vrabec rozhodl dělat věci více fortelně. Skoro každá tuzemská autobusová zastávka vnitrostátní dopravy je originál, unifikace tak ani v dobách socialistické reality ani v dobách pozdějších nejspíše nebyla takovou ekonomickou motivací, aby k ní v masovějším měřítku vůbec došlo. Nebo naopak, obyvatelé měst, sídel a obcí si zastávky busů staví hlavně z praktických důvodů, někdy z rozhodnutí místní samosprávy, jindy ovšem svépomocí, proto jsou mnohdy pojaty tak svérázně.
Přesto téměř každá zastávka srdnatě plní svoji hlavní funkci, tedy chrání před deštěm, větrem, sluncem, sněhem. Také jejich funkce vedlejší nejsou zanedbatelné, zdi zastávek slouží jako obecní vývěska, prostor pro turistickou mapu, nosič reklamy na místní služby a firmy, mnohé zastávky se stávaly a stávají katalyzátorem frustrace vandalů, trampskou noclehárnou, či bývají celé červené studem, to když se uvnitř sejdou dva zamilovaní :) Prostě nepřehlédnutelný fenomén, podobně jako hasičské zbrojnice.
Jan Vrabec obdivuje specifickou rázovitost a originalitu těchto ryze účelových drobných staveb rozesetých po celém Česku. Coby fotograf pak má cit pro kompozici, barvy, prostředí a krajinu, chápe interakci a kontext, tedy svou vášeň pro zastávky linkové autobusové dopravy vyjádřil nejen tvorbou tématické webové stránky, ale zhmotnil ji a dostal až na pulty knihkupectví Zastávky - Jan Vrabec
PS Jen si to představte, stojíte na zastávce a bus NIKDE. Taková scéna je k vidění například v nemainstreamovém filmovém dílku Silný kafe. V čase 25:30 můžete vidět zoufalost a frustraci Tomislava z faktu, že autobus prostě ten den už zřejmě nepojede :D
Jelikož NEJSEM ŽÁDEN SRÁČ, používám pochopitelně SEDMIVRSTVÁK!
Sice vůbec nejde splachovat, ale co už, být buržoustem si žádá oběti...
PS Lidi, proberte se, SEBELEPŠÍ TOALETNÍ PAPÍR NENAHRADÍ BIDET ČI BIDETOVOU SPRCHU.
Nevšiml jsem si, že by české koupelny oplývaly touto relativně levnou, ale život zachraňující a rozhodně i zpříjemňující sanitární pomůckou. V Česku je bidet rozšířen poměrně málo, zejména proto, že při jeho umístění vedle klozetu narůstá prostorová náročnost. Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bidet Jak používat bidet
V roku 1982 bylo mojí sestřičce Rie rok. Máma ji vyfotila s velkou černou rozkládací zelinářskou tabulí, na které byla bílou křídou napsána obří jednička.
Nevím, co se linulo tou dobou z rádia, asi nějaký karlogotty a hložkotvaldy.
Jistej Petr Rezek počítám teprve dával do kupy svoji kapelu Centrum, která pak s touhle VYPŮJČENOU (a snad autorsky proplacenou) písničkou udělala terno u nás
v Československu.
Každopádně ani samotní Cheap Trick nebyli tak zcela origoš, protože v songu jsou slyšet bílý Beatles, najmě harrisonovka While My Guitar Gently Weeps :D
Takže si to shrneme, rok 1982, moje ségra měla rok, američan Rick Nielsen byl pořád ještě vyplesklej (kdo by nebyl) z White Album od Brouků, napsal songofku, tu začali hrát jako solidní rock popinu Cheap Trick (který dneska zná fakt jen zasvěcenej) no a Petr Rezek či někdo z jeho party zas asi někde slyšeli Cheap Trick a lup, v roce 1985 oblažili uši tehdejších mladejch koček v Československu i dnes vcelku moderním soundem ikonické popiny
Kdo chce, může bezbaráky ignorovat, kdo je měkejš jako já, může jim darovat ze svýho poctivě vydřenýho nadbytku něco, co jim helfne. Starej spacák, přebytečnej nepoužívanej batoh, nakoupit v Kauflandu v akci dvoje trenky anebo paklík ponožek tzv. pracáků (teď když zebe můžou dobrý fusekle odvrátit omrznutí prstů a zachránit tak chlapovi nohy), dlouho nenošený boty odložený v botníku, zimní bunda a kulich, co se válej v krabici v garáži... U oblečení hlavně musí fungovat zipy a nemělo by vypadat jak z muzea, boty nesměj mít logicky díry kromě těch na tkaničky :P Určitě ti uličníci nepohrdnou platíčkem paralenu anebo brufenu, protože i lidi bez domova někdy mívají bolavé zuby, horečky, průjmy... Sprchovej gel za tři pětky je nenápadná výzva, aby zašli na denní centrum nebo do lázní a umyli si tělesnou schránu a kštici :) Plynovej zapalovač a deset čajovejch svíček taky dobrý, v zimě je brzy tma a ti co spěj venku, jsou za oheň a světlo rádi. Když budete chtít bejt fakt hodně hodný, tak čokoláda Milka za dvacku jim nažene cukr do žil a na hubě vykouzlí úsměv, sladký je jako chlast anebo kokain, prostě dělá dobrou náladu :))) To všecko vyjde mě nebo Vás na pár peněz anebo je to někde doma ve skříni zadarmo a těm lidem to pomůže PŘEŽÍT TEĎ, protože venku se ochladilo. Ten zbytek je na nich, jejich život, jejich svoboda, jejich rizika viz glosa pana KroupyDaniel Kroupa: Bezdomovci#Bezdomovci#Bezbaráci#Houmlesáci#Ulice#KdoMášDvěKošile #Uličníci
Tlampač Nevím jak Tolstoj, Lev, Nikolajevič, ale já mám z Tolstoys radost! Erotičnost téhle skladby je záměrná? Já nevím! Ale já ji cítím, já jsem zamilován, okamžitě. Já chci ty olivy, já chci tu konejšivou slovenštinu do ucha zašeptat, já Ji chci vidět tančit, oděnou anebo bez... JÁ JI CHCI!
Lullabymač Zatuchlost záhrobní, pabouci, krev, mrtvé nevěsty, bu bu bu, Kosmonosy Bohnice Erben Zvičina Havlobrod. Já nesnáším ponurost, temnotu, mortální tématiku, sebeničení, takže se můžu posrat z upíristů, řezžileťáků, smažáků metadonů a čuchačů párna a sněžky, odsuzuju protože nerozumím, prostě nejsem Pámbu. Že ale vím co je deprese, no tak samosebou miluju tuhle devadesátkovou pecku. Přesněji, ona ta píseň je na elpíčku z roku 1989, kdy The Cure pomalilinku sjížděli dolů z kopečka slávy a popularity, ale s tímhle spidermanovským téma rozválcovali žebříčky a plnili uši v tom skvělém roce 1990 a i dlouho potom. Kolik tak originálních a přesně emoce vystihující melodií ty vole znáte? No tak! Lejdýz ent džentlmn, dyzis Roubrt Smis ent Dkjůr!
Tlamtreach Oldškolová negří letovka. Klasická eastcoastovka. Vychlazená rapovka. TY hopovej cucáku, tohle zkrátka musíš znát, todle je věc, reggae hlasem diktovaná flow teče jako opalovací mlíko a bít tluče do ucha jako žhavý slunce pere do vln na bazénu. Konečně se venku ochlazuje, v klipu (1995) má zchlazení evokovat banda na prknech. Samosebou, čokoládový grlzzz se po tobě plazej jako po negrovi No. Jedna. #Devadesátky, východní břeh Emeriky, řáckej řetíz na Treachově krku, hadry Xtra Large. Jsem na tomhle soundu přisátej jak na prsu, tak moc mě to bavilo tenkrát, tak moc mě to baví dneska. Bonus:Naughty by Nature - Feel me flow on MTV 1994)
Tlamplíhalalovec Karle Plíhale, jsi velká hvězda, převeliká na malém českém nebi.
Děkuju ti za verše i tóny.
Máš pravdu, Nohavica na kytaru skoro necvičí, ale má furt plno, ty furt cvičíš jako blázen a...
Ano, jsi lepší hráč na kytaru než Jarek, a mám pocit že bez tebe by byl Nohavica možná jen dvoutřetinový, neboť jsi mu pomohl udělat jeho nejdůležitější alba a zapsali jste se do uší Čechů. Moravanů, Slezanů a Slováků natrvalo.
Karle Plíhale z Přerova, přeji si, abys měl zase zdravé ruce a někde mi zahrál. Přeji tobě, abys byl zdráv a dlouho živ a aby tvé můzy neodešly chrápat s někým jiným.
Na tvoje songy bude balit holky ještě mnoho našich potomků.
Krásné narozeniny!
Karel Plíhal, český folkový muzikant, básník, aranžér a producent. Narozen v Přerově 23. 8. 1958 www.karelplihal.cz
Tlampvička Právě čtu Rakvičky od Douskové (protože je to prý road storka, tedy musím povinně) a když vidím zmetek, který poslali vydavatelé na trh (chyby a překlepy, chybějící kapitola :O ), jsem rád, že je knížka jen půjčená a ne zakoupená, za zmetky fakt nikomu platit nehodlám! Editor, korektor, všecko na hovno, základem je shrábnout vatu za známého autora a šlus...
Tomáš Zajíc patří k ústředním postavám křesťansky motivovaného festivalu Meziprostor. Festval se pravidelně koná na Skalákově mlejně v Meziříčku u Želetavy a to díky laskavosti a přízni Miroslava Skalického zvaného Skalák. Skalák je nenápadnou postavou mladých českých a československých dějin, pro dlouhé vlasy a lásku ke svobodě byl bolševiky obtěžován, šikanován, vězněn, trápen a nakonec víceméně donucen emigrovat. On a lidé kolem něj, tedy Ivan Magor Jirous spolu s kapelou The Plastic People of the Universe, stáli Václavu Havlovi a Pavlu Kohoutovi (a mnoha a mnoha dalším) za to, aby opustili bezpečno své reálně socialistické konformity a začali se ptát, kdo jsou vlastně bolševici zač, že se mohou srát lidem do toho, jak budou žít... Proto jistě pochopíte, jakým symbolem je fotka hradeckého fotografa Ondry Littery právě pro Mirka Skaláka, a že ho jako dárek potěšila, o tom nepochybujte.
Zája s dárkem pro Mirka Skaláka v kempu na Skalákově mlýně
Zája ukazuje dárek pro Skaláka Čuňasovi Stárkovi
Zája s Havlem a Magorem Jirousem od Littery
Rámařka Jana a rámeček z bazaru před Skalákovým mlýnem
Havla a Magora fotografoval, vytisknul a s podpisem věnoval: Ondra Littera - Zájův spolupracovník ze Zájova novinářského období, navíc Tlampačův podnětný spolužák Pro Skaláka jako dárek vymyslel a posléze osobně daroval: Zája Do rámečku z bazaru zarámovala a to pečlivě a úhledně: Jana Bisová Rámeček byl dovezen do jednoho z českých bazarů z NSR, stál asi 40 korun a jako taký se do bytu Mirka Skaláka nesmírně hodí, protože kdo u Míry v bytě někdy byl, tak ví že androš, undergrond :)