20170510

Hejt na Zemana a ty další dva plus něco málo o slibech a ideálech

Pačtlam

To jsou věci, có? Sotva odejde ta hnusná zima a je naděje na krásný jaro (a třeba i to pražský), přijde zkurvená politická krize. 

Ne že by to nebylo jedno, kdo má prachy, bude je mít dál, kdo má velkej penis, tak si ho kvůli politice uřezávat nebude. Jenže!

Jsou to stále ty samé typy lidí, co nám před volbami slibují, jak dají Česko konečně do kupy a že tu fakticky bude lepší život pro většinu z nás.
Před volbami lákají, slibují, dušují se, samý šarm a samý úsměv. Pod pečlivou taktovkou profesionálních aranžérů heslují, tvítují, fejsbukují, chtějí podpořit, důvěřovat, etablovat se v nejvyšších patrech moci.

Jenže co my tady vidíme potom v praxi, potom co reklamní a mediální agentury vyfakturují volby? Vidíme, že si politici v klídečku, mimo kamery a dnes už i před nimi, namísto kolegiální a maximálně profesionální spolupráce házejí klacky pod nohy, nadávají si do píč a do pyjů a že se fakticky nerespektují a nenávidí.

Politici jsou lidé z lidu, jsou to naši spolužáci, kamarádi, známí, spolupracovníci, spoloubčani z města či vsi, příbuzní, sousedé na chalupě, prostě vyšli z nás... a nebyli z nás... protože i když běžný člověk také nemá rád každého na potkání a v běžném lidském soužití je jednou z největších hybných a měnivých sil konflikt, přesto musíme mezi sebou nějak vycházet, aby se život nezastavil a světe div se, dokonce se musíme k sobě navzájem chovat slušně a respektovat se, to proto, aby systém mohl fungovat a aby nebyla válka.

A co dělají ti z plakátů, obrazovek a rozhlasového éteru, kterým jsme uvěřili a propůjčili jim moc a vládu nad námi všemi? Přesný opak :(

Jsem náročný na to, jak má vypadat konformita a rituál a dokonce i když se směji konvencím a ironizuji symboly, přesto stále velice silně věřím v symboly republiky, jakými jsou i premiér vlády anebo její prezident.
Chřadnoucí bývalý komunista Zeman se šourá o hůlce sídlem českých králů a ještě stihne tou samou holí ponižovat premiéra české vlády. 
Jakkoli jsem antisocánek, tak si nepřeji, aby byl první z Čechů takovým hovadem na druhého z Čechů a aby se na veřejnosti za peníze daňových poplatníků někdo choval takovýmto způsobem, natož v přímém televizním přenosu.

Kdybych měl shrnout, co že se vše nepovedlo lidem, kteří od nás dostali propůjčenou moc a vládu nad našimi životy, tak budu psát tenhle zbytečnej canc frustrovaného občana ještě dávno potom, co se vrátí Ježíš Kristus zpátky na zem a na to se fakt můžu vysrat, protože už budu dávno mrtvej, bylo by to na dlouho.

Nicméně by mi stačilo, kdyby Zeman nebyl mstivý arogantní senior o hrozící hůlce, nebyl placen a intrikován ruským organizovaným zločinem, nebyl tak bláhově nadšen čínskými pokusy o světovou hegemonii, a aby nebyl interpretován nevychovaným tupým mluvčím s vizáží dementa.
Kdyby pana Zemana navíc ještě před koncem funkčního období někdo moudrý z jeho týmu (kde by se v té bandě poskoků a vychcánků ovšem vzal) posadil na invalidní vozík, zajistil by panu soudruhu prezidentovi alespoň nějakou tu vážnost a dodal by i prezidentovým odpůrcům důvody pro respekt k prezidentovu stáří a chorobám - i když podobnost s panem Rooseveltem by byla i nadále jen a jen náhodná.

Také by mi stačilo, kdyby Andrej Babiš, zámožný československý rodák, poodstoupil zpět do šedé zóny a dál byl tím mužem v pozadí, šedou eminencí, jako v době, kdy psal novinář Kmenta kovbojky z Divokého Východu.
Kdyby tak Andrej B. opravdu chtěl být na chvíli filantropem a mecenášem (a ne už jen požíračem konkurenčních firem a příjemcem peněz z dotací) a dal šanci chytrým a schopným lidem téhle země, a že jich máme, a nechal je dělat správu země a nastolit nějaký progres.
ANO 2011 v tyto dny, až na pana Teličku, toho sakra nesnáším a ani nevím proč, jasně prokázalo, že je NEPLURALITNÍ a že je to stranický koncept ne nepodobný bolševickým partajím minulosti. 

Rovněž bych se nehněval, kdyby se Slávek Sobotka, jedničkář a slušňák - což působí strašlivě neživotně a neuvěřitelně, postavil k mikrofonu a na plno a s uvěřitelným studem v hlase řekl, že to s tím Bakalou a OKD se mu nepovedlo a že jej to mrzí. 
A že se vynasnaží, aby Ostravsko a vlastně celá severní Morava a Slezsko díky zrušení debilních nefunkčních socialistických principů v české ekonomice znovu ožily, protože to je jeho povinnost a nový normální a splnitelný program.
Při té příležitosti by také v klidu přiznal, že Jirka Dienstbier je blb a že paní Marksová je šeredná a nebýt trapných hyperkorektních kvót, tak by si ani neškrtla, protože je vlastně úplně pitomá.
Pak už by jen dodal, že spojenci Chovanci zamknul kvéry do trezoru a poslal ho k přijímačkám na právnickou fakultu, aby si to vzdělání Chovi dodělal.

No a nakonec bych se radoval, kdyby všechna tato má přání, a podotýkám, že se mi nezdají zase až tak naivní, nebyla podobna dojezdu na něčem hodně silným.
Moji drogou vždycky byly hlavně sny a ideály a možná proto jsem kdysi slíbil tohle:

Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe:
milovat vlast svou, Republiku československou, a sloužit jí věrně v každé době,
plnit povinnosti vlastní a zachovávat zákony junácké,
duší i tělem být hotov pomáhat bližnímu svému.

Zeman sliboval, Sobotka taky, i Babiš sliboval. Trochu jiné formulace, v podstatě ale slíbili sobě i všem okolo to samé, jako já, jen ty zákony jsou víc než skautské. 
Škoda že pro ně to byly jen notičky pro ceremoniál, že to bylo prázdný. Když se stane, že mi někdo něco slíbí a pak je stokrát všechno jinak, už mu nikdy nevěřím a neuvěřím.